DLACZEGO WARTO?

OPŁACALNOŚĆ

– niższe koszty ogrzewania olejem napędowym grzewczym niż ogrzewania elektrycznego. Olej jest wprawdzie droższy niż węgiel, ale te oszczędności, w porównaniu z kosztami eksploatacji nowoczesnych i energooszczędnych kotłów olejowych, mogą okazać się pozorne. W wypadku dużych kotłowni opalanych węglem doliczyć trzeba koszty zatrudnienia palaczy oraz wydatki związane z wywozem i utylizacją popiołu, który stanowi aż 10% masy spalonego węgla, podczas gdy spalanie oleju jest prawie bezodpadowe.

BEZOBSŁUGOWA PRACA URZĄDZEŃ

 – to oszczędność czasu i pieniędzy. A możliwość automatycznej regulacji temperatury zapewnia komfort w każdym pomieszczeniu, bez względu na pogodę i porę roku.

BEZPIECZEŃSTWO

– jest efektem wysokiej temperatury zapłonu. Nawet w sytuacji przypadkowego zaprószenia ognia w kotłowni nie grozi wybuch. W przypadku instalacji gazowej nawet drobna nieszczelność może okazać się tragiczna w skutkach, ze względu na wysoki stopień wybuchowości gazu.

 

STABILNOŚĆ

– szybkie dostawy oleju. Łatwy zakup oleju możliwy jest dzięki rozbudowanej sieci dystrybutorów. Przeciętny czas dostawy oleju napędowego grzewczego Ekoterm nie przekracza 24 godzin od momentu zamówienia.

EKOLOGIA

– niska zawartość siarki w oleju napędowym grzewczym czyni go paliwem ekologicznym. Dobrej jakości olej grzewczy jest paliwem bezodpadowym. Korzyści przemysłowego stosowania oleju są zarówno niematerialne: firma nie działa na szkodę środowiska, jak i materialne: mniejsze opłaty środowiskowe.

WYGODA

– dzięki bezpopiołowemu spalaniu używanie oleju napędowego grzewczego oszczędza wielu problemów. Nie ma też konieczności częstych dostaw paliwa. Ponadto w przeciwieństwie do gazu płynnego instalacja zasilania oleju napędowego grzewczego może znajdować się w piwnicy budynku i nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanej procedury formalnoprawnej.

NIEZALEŻNOŚĆ

– korzystanie z oleju grzewczego umożliwia swobodny wybór dostawcy z grona Autoryzowanych Dystrybutorów Ekotermu, którzy oferują najkorzystniejsze na rynku warunki.

 


wdrożenie 2015 Icommedia.pl